Republika Srpska

Синдикат прехрамбене индустрије и пољопривреде - Састанак без конкретних закључака

БИЈЕЉИНА - Влада Републике Српске спремна је да помогне како би што прије била настављена производња у бијељинској Фабрици шећера, а наредних дана требало би да буде познато на који начин ће тај проблем бити ријешен, потврдио је Срни предсједник Синдиката прехрамбене индустрије и пољопривреде РС Јован
Јовановић.


"Влада и инвеститор Пољопривредна задруга `Јанковци` исказали су данас спремност за проналажење рјешења да се производња у Фабрици шећера у Бијељини настави у наредних неколико дана, јер имају заједнички интерес да се производња настави и фабрика припреми за овогодишњу кампању", рекао је Јовановић.

Он је додао да на данашњем састанку у Бањалуци делегације бијељинске Шећеране са премијером РС Александром Џомбићем, инвеститором, министром пољопривреде, водопривреде и шумарства РС Мирославом Миловановићем и представником пољопривредних произвођача Семберије Љубом Малетићем нису донесени конкретни закључци.

"У наредних неколико дана требало би да буде познато како ће бити ријешен проблем у Шећерани, прије свега због сигурности инвеститора `Јанковци` из Хрватске да и даље улаже у ову фабрику", рекао је Јовановић.

Представник пољопривредних произвођача Семберије Љубо Малетић сматра да је питање наставка рада у Шећерани извјесно и да ће наредне седмице бити познато на који начин ће тај проблем бити окончан.

"Сви имају добру намјеру и извјесно је да ће резултати започетих преговора ићи добрим путем", рекао је Срни Малетић и додао да би "и инвеститор и Влада РС морали мало `попустити`".

Хрватски инвеститор тражи од Владе РС да, уколико судски спор са "Агрокопом" као већинским власником Шећеране буде у исходу негативан, овој пољопривредној задрузи гарантује да ће добити 63,74 одсто акција бијељинске Фабрике шећера, у коју су до сада уложили око 15 милиона КМ.

Малетић је рекао да су представници ПЗ "Јанковци" затражили ту гаранцију како би могли да наставе са даљим улагањем у Шећерану.

"Уколико судски спор буде ријешен у корст "Агрокопа" све ће бити настављено по старом, на начин на који су се и до сада договарали", рекао је Малетић.

Производња је у бијељинској Фабрици шећера, након скоро двије деценије паузе, почела у октобру 2010. године, док је само након седам мјесеци, у априлу ове године, стала послије полицијске акције "Машина", у вези са прањем новца.

У Фабрици шећера тренутно је стално запослено 85 радника.

(Срна/Фронтал)

Komentari
Twitter
Anketa

Koliko ste vi lično zadovoljni 2024. godinom?

Rezultati ankete
Blog