Politika

Дачић: Потребна нам је стабилност

БЕОГРАД - Министар полиције Србије Ивица Дачић је рекао да је Србији потребна унутрашња политичка стабилност у наредном периоду, како би остварила све зацртане циљеве и имала резултате.


"Код нас су ванеди низбори постали праволо, а редовн изузетак. За реализацију свих циљева потребна је политичка стабилност у нарендом периоду. Пошто је влада састављена тешком муком, тешко ће и да се растави", рекао је Дачић на амбасадорској конференцији у Београду.

Говорећи о раду МУП-а, Дачић је истакао да је битно да је почело одузимање иомвине стечене организованим криминалом те додао да је ријеч о огромној имовини која се мјери милијардама евра.

Он је додао да је МУП завршио осам великих финнсијских истрага и да се чека епилог у специјалном тужилаштву.

Дачић је рекао да је регионална сарадња изузетна те за прву половину ове године најавио потписивање споразума о полицијској сарадњи са Њемачком, БиХ, Албанијом, Чешком.

Он каже да су, захваљујући доброј регионалној сарадњи, откривени случајеви убиства Иве Пуканића, у сарадњи са полицијм Хрватске, као и хапшење велике криминалне групе у сарадњи са БиХ.

Дачић је подсјетио и на велике заплијене дроге у Србији и свијету, захваљујући информацијама из Србије, чиме је, како је поновио, Србија постала сигуран извор информације и у овом моменту велики извозник безбједности.

Он је рекао да је полиција Србије заинтересована за сарадњу са свим полицијама у свијету, имајући у виду разгранату мрежу криминала, као и по питању миграција и контроле граница.

"Ми радимо на доброј контроли граница са циљем да их једном укинемо, када постанемо чланица ЕУ", рекао је Дачић и напоменуо да је донесен низ закона ради ефикасније борбе против кримнала и коруције.

Он је подсјетио на успјех по питању визне либерализације за грађане Србије, гдје је МУП био координатор у испуњавању свих критеријума, те навео да визна либерализација није била поклон ЕУ Србији.

Према његовим ријечима, издато је до сада милион и по биометријских пасоша, а сада се у Србији омогућује и стављање отиска прста у пасошу, што је ријеткост сада у свијету.

Komentari
Twitter
Anketa

Koliko ste vi lično zadovoljni 2024. godinom?

Rezultati ankete
Blog