Politika

Спријечити да се Срби третирају као мањина у Црној Гори

ПОДГОРИЦА - Институције и политичке странке које представљају Србе у Црној Гори и сматрају да је тај народ државотворни требало би да направе заједничку резолуцију као одговор на потезе Српског националног савјета (СНС) да српски народ буде национална мањина, оцијенио је предсједник Народне странке (НС) Предраг Поповић.


"Треба да саопштимо да они не могу да говоре у наше име, да говоре само у своје и да није чудо што иза тог пројекта суштински стоји власт помажући ту институцију", рекао је Поповић.

Он је навео да би Срби на тај начин требало да дају јасан одговор на покушаје из својих редова да се насилним путем преведу у статус националне мањине.

"Прављењем заједничке резолуције као одговора на оно што нам ради СНС треба јасно да ставимо до знања домаћој и међународној јавност да то није став српског народа у Црној Гори", каже Поповић.

Он је рекао да су народњаци због става да Срби не могу бити национална мањина у Црној Гору окривљивани како од оних који се сада противе СНС-у тако и од представника те институције.

Поповић је оцијенио да је срећна околност што је та политика НС дошла до пуног изражаја и да су сви који су заговарали опцију да Срби треба да буду национална мањина након неколико година одустали од ње и суштински се приклонили програмском опредјељењу НС-а да су Срби и Црногорци исти народ и да се ни у ком случају статус Срба не смије посматрати, и још мање доводити разним махинацијама у статус националне мањине.

Он је поручио да су Срби и Црногорци један народ и да је то суштинско опредјељење од кога НС неће одустати без обзира на право свакога да се у националном смислу изјасни како хоће.

Поповић је оцијенио да је све што се дешавало у вези са оснивањем Матице Срба у Црној Гори до те мјере компромитовано да би "највише волио да се о тој теми није проговорила ниједна ријеч".

"Није то прва грешка или први лош потез који је урађен у наводну корист Срба", закључио је Поповић.

 

Komentari
Twitter
Anketa

Koliko ste vi lično zadovoljni 2024. godinom?

Rezultati ankete
Blog