Vijesti

Moskva zatvara linije komunikacije

Rusko Ministarstvo odbrane obavijestilo je Pentagon da će u ponoć zatvoriti linije komunikacije koje se koriste za izbjegavanje slučajnih nesreća na nebu iznad Sirije, javio je "Interfaks" pozivajući se na portparola Ministarstva.

"Američki vojni ataše u Moskvi pozvan je večeras u Ministarstvo odbrane Rusije gdje mu je uručena zvanična nota u kojoj se kaže da će ruska strana suspendovati memorandum o razumijevanju o sprečavanju incidenata i osiguranju bezbjednih letova u okviru operacija u Siriji. Odluka stupa na snagu u ponoć", rekao je portparol Igor Konašenkov.

Konašenkov je odbacio tvrdnje američkih medija da je Rusija odlučila da zadrži otvorenim linije komunikacije čiji je cilj izbjegavanje nesreća u vazdušnom prostoru iznad Sirije.

Komentari
Twitter
Anketa

Treba li bojkot trgovina, kafića, itd. u BiH ponoviti ili je dovoljan samo jedan dan?

Rezultati ankete
Blog