Kultura

Kreativne radionice u DKC Incel

Cilj radionice je obučiti polaznike za osnovnu površinsku obradu drveta i restauraciju starog namještaja dekupaž tehnikom.

Petak 6.06. u prostorijama DKC Incel-a, sa početkom u 15h, održaće se teorijsko-praktična radionica na temu „Staro u novo – dekupaž za reciklaž!“. Cilj radionice je obučiti polaznike za osnovnu površinsku obradu drveta i restauraciju starog namještaja dekupaž tehnikom. 

U subotu 7.06. u prostorijama DKC Incel-a, sa početkom u 10h, polaznici i polaznice će moći naučiti i kako da slikaju neobičnom tehnikom slikanja peglom umjesto kistom koju u BiH i zemljama regiona već četiri godine uspješno popularizuje zenička umjetnica Zdena Šarić Pisker. 

Enkaustika je stara, zaboravljena tehnika slikanja voskom i predmetom koji je izvor toplote. Korištenje voštanih bojica i kućne pegle kao slikarskog pribora osavremenjeni je pristup ovoj tehnici koja u svijetu ima sve više poklonika. 

Učešće na radionici je besplatno. 

Radionice su otvorene za sve zainteresovane polaznike – potrebno se unaprijed najaviti radi evidencije. Prijave šaljite sa naslovom „Prijava zadekupaž“ ili „Prijava za enkaustiku“ na email adresu:radionicadkc@gmail.com. Takođe, ako imate predmet od drveta koji želite ukrasiti ili obnoviti, ponesite ga sa sobom, poručuju organizatori.

Radionica se organizuje uz pokroviteljstvo fondacije Heinrich Böll Stiftung, kancelarija za BiH, Sarajevo.

autor: Frontal

Komentari
Twitter
Anketa

Treba li bojkot trgovina, kafića, itd. u BiH ponoviti ili je dovoljan samo jedan dan?

Rezultati ankete
Blog