Politika
Osnovan "Pokret pozitivna Srpska"
BANJALUKA - Svečanom sjednicom Skupštine, Udruženje građana "Pokret pozitivna Srpska" danas je ozvaničilo početak rada, koji ima za cilj, kako su rekli, da se mladima ostavi bolje i pravednije društvo sa zadovoljnim pojedincima.
izvor: Nezavisne
Aleksandar Sajić, predsjednik ovog udruženja, rekao je da je ono okupilo ljude koji RS smatraju domovinom i prostorom na kojem treba da realizuju privatne, profesionalne i poslovne interese.
"Radi se o ljudima koji su uspješni u svojim profesijama i žele da određeno znanje i energiju i dio slobodnog vremena odvoje da bi napravili bolje i pravednije društvo, u kojem se vrednuju znanje i rad", kazao je Sajić.
Udruženje građana "Pokret pozitivna Srpska" rad će organizovati kroz odbore u kojima će biti ljudi i stručnjaci koji se bave tom profesijom, a ambicija je da prijedlozi koji dolaze iz tih odbora budu prihvaćeni.
"Ono što smatramo da je negativno i da može biti bolje pokušaćemo da kritikujemo na način da dajemo prijedloge i poboljšanja. Želimo profesionalno da pokažemo kako nešto može biti bolje i efikasnije", kazao je Sajić.
Predstavnici ovog udruženja tokom danas održane svečane sjednice Skupštine istakli su da se ne radi o političkoj partiji i da imaju samo dva uslova za pristupanje "Pokretu pozitivna Srpska", a to je da im je RS trajno opredjeljenje i drugi da imaju slobodnog vremena, energije i želje da naprave što bolje društvo.
"Osjećamo potrebu da našoj djeci ostavimo bolje, pravednije društvo i društvo zadovoljnih pojedinaca koje žive od svog znanja i rada", kazao je Sajić.
Iz Udruženja su pozvali sve oni koji žele da popravlju stvari u RS bez obzira na političku, nacionalnu, vjersku ili bilo koju drugu pripadnost.
Nikica Vranješ, jedan od osnivača Udruženja, rekao je da će oni djelovati samostalno kroz programske ciljeve i da će sarađivati sa drugim nevladinim organizacijama u onim dijelovima koji su potrebni da bi se došlo do cilja.
Udruženje će sprovoditi projekte koji su važni za politički proces, organizovati javne debate, identifikovati potencijalne prijetnje društvenom napretku i nuditi nove ideje za politike koje imaju za cilj rješavanje problema.