Sport

Mlada banjalučka plivačica karijeru nastavlja u Engleskoj

Banjalučanka Andrea Todorović (12) dobila je priliku o kojoj mnoge plivačice sanjaju i šansu da napravi korak više u karijeri imaće u prestižnom klubu Plymouth Leander u Engleskoj.

izvor: Nezavisne/Frontal

Plivačica 22. aprila dobila je poziv kluba, koji je u posljednje vrijeme u centru pažnje zbog Rute Meilutite, šesnaestogodišnje Litvanke koja je na Svjetskom prvenstvu u Barseloni oborila dva svjetska rekorda i osvojila zlato i srebro. Put Plimuta će krenuti možda već u nedjelju, pišu "Nezavisne".

"Jedva čekam da odem. Srećna sam jer imam šansu da uspijem i spremna sam za sve izazove koji me očekuju", rekla je Todorovićeva.

Ona će pohađati koledž Plymouth, za koji je dobila djelimičnu stipendiju (godišnja školarina iznosi oko 70.000 KM) na osnovu preporuke Džona Ruda, stručnjaka iz Plymouth Leandera, koji trenira Meilutiteovu.

"Treniraću sa Džonom Rudom i mnogo mi znači što ću raditi sa takvim stručnjakom. Zadovoljna sam dosadašnjim rezultatima, ali vjerujem da mogu još napredovati. Voljela bih da odem na Olimpijske igre i da, možda, osvojim i medalju", istakla je Banjalučanka.

Ponosan na Andreu je otac Goran, koji je velika podrška mladoj šampionki.

"Dobila je priliku da napreduje i sada je sve na njoj. Potrebno je vrijeme da se kockice slože, težak je program, ali najvažnije je da Andrea ima želju da se usavršava. Trener preferira da se što ranije dođe u klub kako bi mogao da se ostvari uspjeh, jer djevojčice već sa 15 godina postaju svjetske i olimpijske šampionke", rekao je Todorović.

Banjalučanka će biti u kući sa ostalim plivačima, a prema programu buđenje će biti u 4.40. Od 5.30 do 8 je trening, poslije je nastava u školi, a poslijepodne ponovo trening. Program se dosta razlikuje od onoga u BiH.

"Kod nas nema programa koji prati plivanje i školu. Sve je individualno, iako smo mi trenerom Goranom Grahovcem zadovoljni, što pokazuju rezultati koji su Andrei omogućili da dobije stipendiju za prestižni koledž", istakao je Todorović.

Andrea je vlasnica više od 40 rekorda BiH za djevojčice do 10, 12, 14 i 16 godina, a na dva takmičenja na kojima je nastupila sa državljanstvom Srbije oborila je dva pionirska rekorda Srbije, od kojih je jedan bio star 32 godine. Osvajala je medalje na prvenstvima BiH, ali i mitinzima kao što je onaj u Berlinu gdje je osvojila šest medalja, navode "Nezavisne". Osim medalja tu su pehari za najbolju plivačicu na međunarodnim takmičenjima u Banjaluci, Sarajevu, Zagrebu, Dubrovniku, Rijeci...

Komentari
Twitter
Anketa

Koliko ste vi lično zadovoljni 2024. godinom?

Rezultati ankete
Blog