Društvo

Влада РС заинтересована за успостављање авио-саобраћаја на релацији Бањалука – Беч

БАЊАЛУКА - Влада Републике Српске и даље је заинтересована за успостављање редовног авио-саобраћаја на релацији Бањалука - Беч, у сарадњи са авио-компанијом "Јат ервејз", изјавио је министар саобраћаја и веза Српске Недељко Чубриловић.


Он је напоменуо да су послије заједничке сједнице Владе Српске и Владе Србије остварени и први контакти са управом "Јат ервејза".

"Надлежни из 'Јата' су нас обавијестили да ће нам ускоро послати конкретна питања на која заједнички треба да одговоримо ми, као Министарство и предузећа 'Аеродроми Републике Српске' и 'Скај Српска'. Сачекаћемо да нам они предоче своје услове за одржавање саобраћаја на поменутој линији, послије чега ћемо имати више конкретних информација о томе", рекао је Чубриловић за бањалучки "Фокус".

Директор "Скај Српске" Зоран Ињац рекао је да још не располаже информацијама да ли ће и како домаћа авио-компанија Српске бити укључена у овај пројекат, додавши да за сада располаже информацијама о разговорима представника влада Србије и Српске о успостављању авио-линије између Београда и Беча преко Бањалуке, који су обављени на политичком нивоу.

Ињац је подсјетио да је "Скај Српска" у октобру прошле године упутила приједлог плана јавног линијског сабраћаја за зимски и љетни ред летења 2011/2012. година, којим би се бањалучки аеродром поново увезао у систем европског јавног редовног ваздушног саобраћаја преко Беча и Цириха, на бази свакодневних летова.

Некадашњи стручни сарадник у Министарству саобраћаја и веза Српске Гостимир Поповић сматра да ће увођење линије Бањалука - Беч ријешити неколико проблема, који већ дуже вријеме постоје у Српској.

"За почетак, успоставља се ваздушни саобраћај. Сарадња Републике Српске и Србије веома је важна, а редовна авионска линија свакако много доприноси њеном интензивирању. Као друго, стварају се услови за развој саобраћаја на бањалучком аеродрому. Од раније тврдим да је најбољи могући пут сарадња са 'Јатом", рекао је Поповић и додао да је "Јат" у капацитету да у року од седам дана успостави линију.

(Срна/Фронтал)

 

Komentari
Twitter
Anketa

Gdje bio trebao biti izgrađen nacionalni stadion u Bosni i Hercegovini?

Rezultati ankete
Blog