Politika

Кабинет предсједника РС: Николићу позив поштом упућен 5. јануара, а елетронском поштом 4. јануара

БАЊАЛУКА - Позивница за обиљежавање Дана и крсне славе Републике Српске лидеру Српске напредне странке /СНС/ Томиславу Николићу упућена је поштом 5. јануара, а електронском поштом на и-мејл адресу СНС-а 4. јануара, саопштено је данас из кабинета предсједника Републике Српске.


У саопштењу се наводи да кабинет предсједника Републике жели да упозна јавност са тим подацима због информација које су се појавиле у јавности у вези са позивницом која је упућена Николићу за прославу Дана и крсне славе Српске.

Предсједник СНС-а Томислав Николић изјавио је јуче у Београду да није присуствовао прослави 20 година Републике Српске, јер је, како је навео, тек у понедјељак у 9.00 часова добио писмени позив да дође.

Николић са Босићем, Михајлицом и Шукалом

Постоји много простора да односи Србије и Републике Српске буду бољи у свим сферама живота, оцијенили су јуче у Београду представници СНС Србије, СДС, СРС Републике Српске и СНС Републике Српске.

Предсједник СНС Томислав Николић рекао је на конференцији за новинаре, послије састанка са лидерима опозиције из Републике Српске - СДС-а Младеном Босићем, СРС-а Миланком Михаљицом и СНС-а Адамом Шукалом, да односи Србије и Српске треба да буду интензивнији.

Он је оцијенио да је очување Републике Српске интерес српског народа са обје стране Дрине, без обзира на то ко био на власти у Српској или Србији. Он је рекао да ће СНС сарађивати са оним ко је на власти у Републици Српској како би грађанима било боље.

Николић је рекао да званични Београд признаје БиХ, у оквиру које постоји ентитет Република Српска и да то не представља мијешање Србије у унутрашње ствари БиХ.

"Никад нисам чуо да Београд не признаје БиХ или да жели њено разлагање, али чињеница је да БиХ тешко функционише", нагласио је Николић, поручивши да би људи у ФБиХ требало да виде зашто Српска, која је примјер ентитета гдје су сви заступљени равноправно, напредује.

Предсједник СДС-а Младен Босић рекао је да специјалне везе Србије и Српске треба да имају пунији и конкретнији садржај. Он сматра да треба покренути иницијативу и на политичком нивоу у Србији и Српској и навео примјер Хрватске која је омогућила да Хрвати из БиХ имају своје представнике у хрватском парламенту.

Коментаришући нападе из ФБиХ у вези са прославом Дана Републике Српске, Босић је рекао да је то очекивано, јер Федерација стално шаље сигнале да не прихвата Дејтонски споразум и чињеницу да Република Српска постоји.

(Срна/Фронтал)

Komentari
Twitter
Anketa

Koliko ste vi lično zadovoljni 2024. godinom?

Rezultati ankete
Blog