Društvo

Терзић хоће да сарађује са српским правосуђем

БЕОГРАД - Бивши предсједник Фудбалског савеза Србије /ФСС/ Звездан Терзић, који је готово три године био у бјекству, ставио се јутрос на располагање правосудним органима Србије, јер жели на суду да докаже невиност, саопштио је његов адвокат Владан Батић.


Терзић, како се додаје, вјерује српском правосуђу, пред којим је оптужен због трансфера тројице фудбалера ОФК "Београда", а суду ће предочити доказе на све околности и указати да је његов прогон био само у функцији медијске кампање бивше власти.

Батић истиче да ће, као његов бранилац, затражити да му се одмах укине притвор, који је одређен једино због бојазни од бјекства.

Његовом одлуком да добровољно уђе у поступак, додаје Батић, овај разлог аутоматски престаје да постоји, утолико прије што је као гаранцију да ће се уредно одазивати позивима суда понудио јемство од 200.000 евра још почетком јула прошле године, о чему до сада није одлучено.

На овај начин стекли су се услови да се поступак нормално одвија и да се Звездан Терзић брани са слободе, наводи Батић, који изражава увјерење у позитивну одлуку Вишег суда у Београду.

Звездан Терзић из Србије је отишао крајем јануара 2008. године, када су почеле најаве његовог хапшења, а почетком марта, за њим је расписана потрага, а потом и потјерница. Спекулисало се да се крије у Црној Гори.

Оптужницу против њега је погиднута 7. јула, као и против тројице његових сарадника, због сумње у злоупотребе службеног положаја, односно да су противправно присвојили више милиона евра од трансфера фудбалера у иностране клубове, за шта је запријећена казна до 12 година затвора.

Ниједан од тројице фубалера, за чије је оштећење оптужен, није оптужио Терзића, нити је поднио одштетни захтјев.

Осим Терзића, који је раније био и директор ОФК "Београда", оптужницом су обухваћени функционери клуба Милован Икодиновић, Владимир Булатовић, као и фудбалски менаџер Душан Подунавац.

Оптужницом Терзић се терети да је током 1998, као директор ОФК "Београда", уз Икодиновићеву помоћ, противправно за себе присвојио 1,1 милион тадашњих њемачких марака, од трансфера фудбалера тог клуба Вање Грубача у "Хамбургер" из Хамбурга.

Терзић је 2003. године као директор ОФК "Београда", од трансфера фудбалера Срђана Станића у московски "Спартак" прибавио предузећу "Интерграјтид инвестимент" 1,3 милиона евра.

Терзић се терети и да је Булатовића са умишљајем подстрекао, док му је у томе помогао Подунавац, да од трансфера Бранислава Ивановића у "Локомотиву" из Москве прибави противправну имовинску корист предузећу "Гардијан ворлдвајд" од два милиона евра, током 2005. године, наведено је у оптужници.

Булатовић се терети да је као директор ОФК-а, 2006. године, Подунавцу који је био фудбалски менаџер, прибавио противправну имовинску корист од 100.000 евра, од трансфера фудбалера Стевана Стошића у шпанску "Малагу".

(СРНА)

Komentari
Twitter
Anketa

Koliko ste vi lično zadovoljni 2024. godinom?

Rezultati ankete
Blog