Društvo

Шешељ привремено пристао на операцију

Шеф правног тима за одбрану лидера радикала Красић је рекао да је Шешељ својим потписом пристао да буде обављена аблација електричног пута у срцу. Засад се не зна када ће операција бити обављена.


Према Красићу, високом функционеру СРС, Шешељ има велике здравствене проблеме и операција представља вјероватно пут да они на неки начин буду санирани и ријешени.

Красић је на конференцији под слоганом "Зауставите убијање Шешеља" рекао да је та порука упућена надлежнима и грађанима "због неколико болних искустава како се Трибунал опходи према здравственом стању оптужених, за шта је пример и неадекватно лијечење Слободана Милошевића".

Красић је подсјетио да је Претресно вијеће наложило секретару Трибунала да формира трочлану комисију - љекарски конзилијум експерата од међународног угледа који би требало да утврди узрок срчаних сметњи Шешеља, односно аритмија и тахикардија.

Красић је рекао да је секретар Трибунала најзад одредио пријатеља суда који би спровео истрагу да ли су бивша главна тужитељка хашког трибунала Карле де Понте и њени сарадника због застрашивања и притиска на свједоке исказали непоштовање према суду који је ад хок орган Уједињених нација.

Претресно вијеће је усвојило Шешељев захтјев да 13 дијелова из дневника Ратка Младића буде преведено на српски језик и лидеру радикала ће бити достављена та документација, рекао је Красић.

Вјероватно ријеч о намјери да ти дневници буду уврштени у судски спис, прокоментарисао је Красић.

Функционер СРС је рекао да за следећу недељу нису планиране никакве активности у Хашком трибуналу у процесу против Шешеља.

Шешеља су тужиоци Међународног кривичног суда за ратне злочине у бившој Југославији оптужили за злочине против човјечности и повреде ратног права и обичаја у Хрватској, Босни и Херцеговини и Војводини од 1991. до 1993. године

Шешељ се добровољно предао трибуналу у фебруару 2003, а суђење му је почело у новембру 2007.

Предсједник СРС је 21. јануара 2009. додатно оптужен за непоштовање Трибунала због објелодавања имена и других личних детаља три сведока, чији је идентитет по налогу претресног вијећа био заштићен од јавности.

Шешељ је осуђен на 15 мјесеци затвора због непоштовања суда и та казна му је потврђена 19. маја 2010.

Лидер СРС је 4. фебруара ове године други пут оптужен зато што је у књизи објавио податке о 11 заштићених свједока.

Komentari
Twitter
Anketa

Gdje bio trebao biti izgrađen nacionalni stadion u Bosni i Hercegovini?

Rezultati ankete
Blog