Svijet

Oбама: Веза са Британијом је посебна

ВАШИНГТОН - Предсједник САД Барак Обама изјавио је вечерас послије састанка са премијером Дејвидом Камероном да је веза његове земље са Великом Британијом "заиста посебна".


Обама је рекао да је свијет "безбједнији и напреднији" када Британија и САД сарађују, преноси Би-Би-Си.

Током трочасовног састанка, два лидера су разговарала о Авганистану, Блиском истоку, економији и цурењу нафте у Мексичком заливу.

Камерон је на заједничкој конференцији за новинаре рекао да је однос између САД и Британије "суштински" и додао да је увјерен у успјех реформи банкарског система.

Камерон је рекао да је изливање нафте из оштећене бушотине „Бритиш петролеума“ катастрофа и нагласио да је у интересу обје земље да та компанија буде успјешна.

Обама и Камерон су заједно позвали Иран да се укључи у преговоре са свјетским силама и укине свој нуклеарни оружани програм.

Камерон се претходно састао и са потпредсједником САД Џозефом, Бајденом и изразио увјерење да је постигнут "заједнички став о многим политичким питањима", изјавио је портпарол британске Владе.

Британски премијер ће се током боравка у Вашингтону састати и са пораженим републиканским предсједничким кандидатом Џоном Мекејном и најутицајнијим члановима америчког Конгреса.

Komentari
Twitter
Anketa

Treba li bojkot trgovina, kafića, itd. u BiH ponoviti ili je dovoljan samo jedan dan?

Rezultati ankete
Blog