Društvo
РТРС: Нећемо платити казну
Нећемо платити казну и прихватити спречавање даљег развоја Радио-телевизије Републике Српске - поручили су из РТРС након одлуке Регулаторне агенције за комуникације о кажњавању.
Јавност и Регулаторна агенција за комуникације су током данашњег дана обавијештени да је Радио телевизије Републике Српске завршила са тестним емитовањем дигиталног ТВ сигнала са локације Побрђе – Бања Лука.
Намјера нам је била да наставимо са тим процесом на локацијама Козара, Требевић и нова зграда РТВ Дома у Бањој Луци, стоји у саопштењу Прес службе РТРС-а.
У немогућности да буду егзекутори РТРС-а, а у жељи да спријече развој Радио телевизије Републике Српске, одговорни из Регулаторне агенције за комуникације из Сарајева, након нашег саопштења хитно су донијели Рјешење о кажњавању Радио телевизије РС са 100.000 КМ и захтјевом за већ обустављеним дигиталним сигналом.
Рјешење је донијето на невјешто инсконструисаним закључцима и неистинито тумеченим законским одредбама.
Одговорно тврдимо да у Босни и Херцеговини не постоји законска регулатива која одређује питање дигиталног емитовања и да не постоји могућност кажњавања заснована на Закону.
Драконска казна од 100.000 КМ јасно говори да је циљ Рјешења спријечавања даљег развоја Радио телевизије РС.
Радио телевизија РС неће платити казну јер би то значило признање поданичког односа према Сарајевском импотентном чиновничком поимању будућности овог друштва.
Радио телевизија РС кажњена је зато што јој је сједиште у Бањој Луци, зато што је Јавни сервис Републике Српске, зато што не користи језик мржње.
Намјера кажњавања је да се спријечи увођење нових технологија и извршавања обавеза према Европској заједници.
Тражи се да платимо казну зато што послујемо без губитака, зато што смо кадровски, програмски и технички стабилни.
Кажњавамо се јер не припадамо мафијашко-политичким структурама које плаћају Сарајевски тајкуни.
У случају да се овако Рјешење реализује био би то сигуран знак да држава не контролише процес дигитализације и да ће већ најављени сумњиви капитал „дигитализовати Босну и Херцеговину, али и увести четвртог телеком оператора“. Наравно, без плаћања лиценце.
Овим је један регулатор извршио незапамћен притисак на јавни сервис у Босни и Херцеговини подлијежући изван институционалним притисцима одређених интересних и политичких лобија.
О мјерама које ће Радио телевизија РС предузети, јавност ће бити накнадно обавијештена, саопшила је Прес служба РТРС-а.