Politika

Бореновић: 2010. година изазoва и економске кризе

БАЊА ЛУКА - Шеф Клуба посланика ПДП у Народној скупштини Републике Српске Бранислав Бореновић сматра да ће 2010. бити година огромних изазова и економске кризе, односно година у којој треба крупним корацима ићи ка озбиљним реформама.


"Владајуће структуре, али и опозиција, биће окренуте ка изборима и зато ће доћи до стагнације, али најважније је да буду сачувана радна мјеста и буџетске исплате ка свим категоријама. То ће можда бити у првих десет мјесеци, али је питање како даље" - упозорио је Бореновић.

Он сматра да је 2009. "показала да смо у озбиљној економској кризи, али и политичкој, што нас разликује од остатка Европе".

"То је показатељ колико је ситуација у Српској и БиХ озбиљна. Највише ми смета немогућност владајућих странака на нивоу БиХ да рјешавају питања техничке природе. Показало се да је Српска неупитна и трајна категорија, и то је најбитније за мене као учесника бутмирских разговора, гдје нико није спорио њено постојање као равноправног ентитета у БиХ, као и чињеницу да су сва три народа конститутивна и да, с те стране, не постоји опасност по будућност Републике Српске" - навео је он.

Бореновића брину економски токови и економска кретања и немогућност политичког консензуса о неким стварима битним за евроинтеграције и улазак у евроинтеграционе процесе.

Он очекује да ће избори наредне године бити фер и демократски и да грађани Републике Српске "бирају квалитет, а не оне који јефтиним политичким маркетингом одреде изборну вољу грађана".

"Очекујем да грађани изађу у великом броју, јер мала излазност је највећи шамар и за позицију и за опозицију. Очекујем да ПДП оствари најбољи резултат до сада и да буде власт која ће у наредне четири године водити Републику Српксу - да буде дио скупштинске већине која ће понудити озбиљне реформске програме" - поручио је Бореновић.

Најзначајнији догађај у протеклој години за њега је кандидатура Србије за чланство у ЕУ.

Komentari
Twitter
Anketa

Koliko ste vi lično zadovoljni 2024. godinom?

Rezultati ankete
Blog