Istorijska katastrofa Dinama - niko nikad nije primio više golova na utakmici Lige šampiona (VIDEO)

Dinamo iz Zagreba je porazom od Bajerna rezultatom 9:2 ušao u istoriju kao ekipa koja je primila najveći broj pogodaka na jednom susretu Lige šampiona.

Katastrofa Zagrepčana se mogla naslutiti već u prvom dijelu kada je Bajern vodio sa 3:0, da bi se odbrana gostiju u nastavku u potpunosti predala i pretrpjela debakl.

Uspio je Dinamo nakratko da učini meč interesantnijim sa dva brza pogotka na početku drugog poluvremena, ali je uslijedio brutalan odgovor Bavaraca.

Kejn je postigao ukupnoi četiri gola, od čega tri sa penala, a u listu strijelaca se dva puta upisao i Olise.

Bio je to prvi put da je neka ekipa primila devet pogodaka u eltinom evropskom takmičenju. Do sada niko nije primio više od osam golova, a u tom neslavnom društvu se nalaze Bešiktaš, Malme, Barselona, Legija iz Varšave i Deportivo La Korunja.