Društvo

Настављен рат оптужбама над костима неидентификованих

БАЊА ЛУКА - Одбор породица заробљених бораца и несталих цивила Републике Српске саопштио је да је идентификација десет бораца и цивила у Бањој Луци обављена уз поштовање досадашње уобичајене процедуре и праксе, те у присуству породица.


Одбор изражава огорчење "сталним манипулацијама у односу на нестала лица из РС" које показује Институт за нестала лица БиХ, у чему је како се наводи, посебно упорна шефица Подручне канцеларије Института у Бањој Луци Милијана Бојић.

"Није хумано, коректно и нетачно је што Бојићева често понавља своје произвољне оцјене и коментаре у вези са ексхумацијама и идентификацијама и тиме додатно наноси бол ојађеним и ожалошћеним породицама", наводи се у саоппштењу.

Најновији примјер таквог понашања Бојићеве је јучерашња идентификација десет бораца и четири цивила коју је извршио Завод за судску медицину РС, уз асистенцију истражитеља Оперативног тима Владе РС и два крим инспектора МУП-а РС, закључује се у саопштењу, које је потписао предсједник Одбора Бранислав Васиљевић.

Шеф Бањолучке канцеларије Института за нестала лица БиХ Милијана Бојић јуче је демантовала тврдње директора Завода за судску медицину Жељка Карана да га је прије неколико дана посјетио запосленик бањалучке канцеларије Института који га је молио да не ради идентификацију у просторијама Оперативног тима за тражење несталих лица РС.

"То су нетачни наводи, Институт за нестала лица БиХ никоме од чланова породица несталих из РС није рекао да не иде на идентификацију, већ смо их само упознали са процедуром провођења процеса идентификације", рекла је Бојићева Срни, реагујући на изјаве појединих чланова породица да су их представници Института два пута позивали да не иду на идентификацију у Оперативни тим РС.

Komentari
Twitter
Anketa

Koji vam je spomenik Tvrtku Prvom Kotromaniću ljepši, u Banjaluci ili u Sarajevu?

Rezultati ankete
Blog