Svijet

Пакистан: Дан жалости због 152 погинула у авионској несрећи

ИСЛАМАБАД - У Пакистану је дан жалости због јучерашње погибије 152 људи у најтежој авионској несрећи која се до сада догодила у овој земљи, док спасилачке екипе на терену покушавају да пронађу жртве и црне кутије, али их у томе ометају јаке монсунске кише.


Спасилачке екипе чекају да ослабе јаке монсунске кише које су погодиле пријестоницу како би наставили потрагу у брдима Маргала, гдје се јуче ујутру срушио авион "ербас А321".

"Спасилачке акције биће настављене чим киша престане да пада", изјавио је за АФП шеф градске полиције Бани Амин који је задужен за прећење операција потраге.

Он је додао да још нису пронађене црне кутије које би требало да покажу шта је прави узрок пда авиона.

Заставе су на пола копља на свим јавним установама у Пакистану, а влада је за данас прогласила дан жалости због авионске несреће најтеже у последњих 18 година.

Осим црних кутија спасиоци се надају да ће пронаћи и документа која припадају путницима чиме би била олакшана идентификација погинулих.

Тијела и дијелови тијела су у таквом стању да су неопходни ДНК тестови како би се извршила идентификација, изјавио је јуче Махмуд Џамал, директор главне болнице у Исламабаду.

Амерички предсједник Барак Обама, кинески предсједник Ху Ђинтао као и генерални секретар УН Бан Ки Мун упутили су најдубље изразе саучешћа породицама жртава.

До сада су пронађена тијела 115 путника, а њих 59 је идентификовано, јавила је агенција Ројтерс.

Међу погинулима су два Американца, један бизнисмен из Аустрије и седморо дјеце.

Авион "ербас 321", који је користила пакистанска приватна компанија "Ерблу", срушио се јуче у близини Исламабада, иако за сада званичници нису саопштили тачан узрок пада, претпоставља се да су за то одговорни густа магла и јака киша која пада у том делу Пакистана.

Влада, међутим, не искључује ни могућност саботаже ни терористички напад.

Посљедња велика авионска несрећа у Пакистану догодила се септембра 1992. године када је у паду авиона "ербас 300" државне компаније ПИА, погинуло 167 лица.

 

Komentari
Twitter
Anketa

Gdje bio trebao biti izgrađen nacionalni stadion u Bosni i Hercegovini?

Rezultati ankete
Blog