Vijesti

Zasjeda NSRS: Poslanici o povećanju plata, socijalnoj karti i dragocjenim metalima

Narodna skupština Republike Srpske razmatraće danas po hitnom postupku Prijedlog zakona o platama zaposlenih u Ministarstvu unutrašnjih poslova Srpske kojim je propisano da platni koeficijenti budu uvećani za 10 odsto za sve zaposlene.

Prema predloženom zakonskom aktu predviđeno je da za policijske službenike bude utvrđena i naknada od 30 odsto osnovne plate za težinu, prirodu posla i posebne uslove rada.

Poslanici bi trebalo da razmatraju Program rada Narodne skupštine za ovu godinu i set zakona o povećanju plata.

Na dnevnom redu su Prijedlog zakona o platama zaposlenih u javnim službama Republike Srpske, Prijedlog zakona o platama zaposlenih u javnim ustanovama u oblasti zdravstva Srpske i Prijedlog zakona o izmjeni Zakona o platama zaposlenih u oblasti kulture Republike Srpske.

Narodna skupština trebalo bi da razmatra i Prijedlog zakona o izmjenama Zakona o platama zaposlenih u osnovnim i srednjim školama i đačkim domovima u Srpskoj, te Prijedlog zakona o izmjenama Zakona o platama zaposlenih u oblasti visokog obrazovanja i studentskog standarda Republike Srpske.

Početak sjednica Narodne skupštine zakazan je za 11.00 časova.

 

Izvor: srna.rs 
Twitter
Anketa

Treba li bojkot trgovina, kafića, itd. u BiH ponoviti ili je dovoljan samo jedan dan?

Rezultati ankete
Blog