
Svijet
Чуркин: Усвајање резолуције УН о Сирији могло би да буде контрапродуктивно
МОСКВА - Усвајање резолуције УН о Сирији могло би да буде контрапродуктивно, оцијенио је руски амбасадор при УН Виталиј Чуркин.
"Нисмо увјерени да би ова резолуција могла да помогне у успостављању политичког дијалога и да би довела до окончања насиља у Сирији. Постоји ризик да би била контрапродуктивна", изјавио је Чуркин новинарима у Њујорку.
Велика Британија и Француска предале су јуче представницима 15 држава чланица Савјета безбједности УН нови предлог резолуције којом се осуђује репресија над антивладиним демонстрантима у Сирији.
Резолуцијом се позива сиријски предсједник Башар ел-Асад да одговори на легитимне захтјеве свог народа и да ослободи све опозиционе затворенике.
Према дипломатским изворима, Русија и Кина би могле да уложе вето на предлог резолуције.
У Сирији су 15. марта почеле демонстрације против предсједника које су прерасле у нереде у којима је према извјештајима сиријске невладине организације погинуло више од 1 100 цивила, међу којима и више десетина дјеце.
(Срна/Фронтал)